Kolumbija: Ubijena najmanje 22 pripadnika FARK-a

Radiosarajevo.ba
Kolumbija: Ubijena najmanje 22 pripadnika FARK-a
Kolumbijske bezbjednosne snage su u sukobima u regionu Putamajo nedaleko od granice sa Ekvadorom ubile najmanje 22 pobunjenika iz Revolucionarnih oružanih snaga Kolumbije (FARK).

Sukobi su se dogodili u regionu Putamajo nedaleko od grada San Miguela, gdje je tokom proteklog mjeseca u napadu iz zasjede ubijeno osam policajaca.

Kolumbijski predsjednik Huan Manuel Santos rekao je da je ovo u posljednje vrijeme "najveći udarac", te da su operacije bezbjednosnih snaga pokazatelj na koji način će se odgovarati na ratnu strategiju FARK-a.

On je zahvalio i vladi Ekvadora zbog podrške operaciji, ističući da je zbog bolje saradnje poboljšana i bezbjednost duž granice.

Od kada je Santos stupio na dužnost predsjednika 7. avgusta učestalo je nasilje pobunjenika iz FARK-anasilje .

Više od 40 pripadnika bezbjednosnih snaga ubijeno je ovog mjeseca u nizu napada pobunjenika. Analitičari ocjenjuju da je moguće da pobunjenici žele čestim napadima da primoraju vladu na mirovne pregovore.

Međutim, Santos je naglasio da nema pregovora sa pobunjenicima sve dok ne oslobode sve taoce i prestanu sa napadima.

srna
 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak