Hrvatska se bori s poplavama: Najgore tek dolazi...

Radiosarajevo.ba
Hrvatska se bori s poplavama: Najgore tek dolazi...

Hrvatska se i dalje bori s poplavama. Obilne padavine posljednjih dana uzrokovale su probleme u nekoliko kantona. Sisak se sprema za dolazak vodnih valova Kupe i Save, a situacija bi najteža trebala biti u utorak, kad se ta dva vodna vala spoje. Procjenjuje se da će Sava u Crncu doseći između 780 i 800 cm. Poređenja radi, najviši ovogodišnji vodostaj bio je 794 cm, javlja Index.hr.

Prema riječima Zorana Đurokovića, voditelja Glavnog centra za odbranu od poplava Hrvatskih voda, vodotok Save se rasterećuje puštanjem vode u Lonjsko polje, u kojem su već sada značajne količine vode, te da će se i dalje nastaviti puniti do maksimuma, javlja Sisak Info.

Procjenjuje se i da će zbog velike količine vode Kupa krenuti uzvodno, pa se očekuje  porast vode u Odranskom polju od 70 do 80 cm.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak