Gay brakovi podijelili Veliku Britaniju

Radiosarajevo.ba
Gay brakovi podijelili Veliku Britaniju

 

Zakon o legalizaciji istospolnih brakova koji podržava aktuelni britanski premijer David Cameron mogao bi biti odbačen od strane konzervativaca tokom glasanja o prijedlogu navedenog zakona, javio je dopisnik agencije Anadolija (AA).

Naime, premijer Cameroon podržava legalizaciju gay brakova, kao i veliki broj poslanika vladajuće Liberalno-demokratske partije, dok pojedini poslanici njegove Konzervativne partije ne podržavaju navedeni zakon.

Prema pisanju britanskih medija, vladajuća Konzervativna partija je duboko podijeljena po tom pitanju dok se poslanici Laburističke partije oštro protive legalizaciji gay brakova. Oko 30 bivših i sadašnjih čelnika klubova Konzervativne partije poslalo je pismo premijeru Cameronu u kojem se navodi kako bi navedeni Nacrt konzervativce mogao koštati i poraza na izborima, upozoravajući britanskog premijera da odustane od podrške legalizaciji gay brakova.

Nacrt zakona je nekoliko puta bio razmatran u oba doma državnog parlamenta Velike Britanije. Glasanje o zakonu će se održati tri mjeseca nakon eventualnog odobravanja zakona u oba doma britanskog parlamenta.

Prema pisanju britanskih medija, javlja novinska agencija Fena, veliki broj poslanika moglo bi na današnjem zasjedanju da odbaci Narct zakona o ispostpolnim brakovima.

 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak