Dvije osobe ubijene na protestima u Omanu

Radiosarajevo.ba
Dvije osobe ubijene na protestima u Omanu

U izvještajima se navodi da su u nedjelju dvije osobe ubijene u sukobima između sigurnosnih snaga i demonstranata u Omanu.

Stotine demonstranata okupile su se tokom drugog dana protesta u industrijskom gradu Soharu, zahtijevajući političke reforme, javio je BBC.

Najmanje pet osoba je ranjeno kada je policija bacala suzavac i pucala gumenim mecima na demonstrante.

Do sada je Oman bio uglavnom pošteđen nemira koji su posljednjih mjeseci zahvatili druge arapske države.

Demonstracije se također odvijaju i u južnom gradu Salalahu, navodi agencija Reuters.

Manji protesti desili su se i u prijestonici Masqatu prošle sedmice, a na njima je oko 300 demonstranata tražilo veće slobode i posao.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak