Dva nova svjedoka na suđenju Karadžiću

Radiosarajevo.ba
Dva nova svjedoka na suđenju Karadžiću
U Haškom tribunalu u ponedjeljak će biti nastavljeno suđenje bivšem predsjedniku Republike Srpske Radovanu Karadžiću saslušanjem novog svjedoka optužbe posredstvom video-linka, a potom unakrsnim ispitivanjem penzionisanog potpukovnika vojske Norveške Antona Pera Brennskaga.

Brennskag je 1995. godine bio vojni posmatrač UN-a u sektoru Sarajevo, a njegovo svjedočenje je počelo prošlog petka.

Sudsko vijeće bi uskoro trebalo donijeti odluku o Karadžićevom zahtjevu za suspendiranje postupka na 24 radna dana, kako bi tim odbrane mogao pregledati novi materijal koji je Tužiteljstvo predalo u skladu s pravilom o obavezi objelodanjivanja potencijalno oslobađajućeg materijala.

Riječ je o oko 14.000 stranica dokumenata iz kompjutera pronađenog u decembru prošle godine u stanu Dragomira Pećanca, nekadašnjeg šefa osiguranja bivšeg komandanta Vojske RS generala Ratka Mladića, prenose agencije.

fena

 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak