DS pozvao Nikolića na časnu i poštenu borbu
Demokratska stranka (DS) srbijanskog predsjednika Borisa Tadića pozvala je u subotu Tomislava Nikolića, predsjednika vodeće oporbene stranke koji je počeo štrajkati glađu i žeđu, neka se bori časno i pošteno, a ne ucjenom i prijetnjom samoubojstvom.
Nikolić, predsjednik Srpske napredne stranke (SNS) u subotu ujutro počeo je štrajk te ustvrdio da ga neće prekinuti sve dok vlada ne raspiše prijevremene parlamentarne izbore.
''Ni u vrijeme diktature Slobodana Miloševića Demokratska stranka nije štrajkala glađu, već se samo časno i hrabro borila da pobijedi na izborima i po cijenu (izborne) krađe", priopćio je DS. "Zašto neko ko se predstavlja Evropljaninom pribjegava metodi ucjene Srbije vlastitim životom", zapitao je DS.
Veliki skup u Beogradu privukao je u subotu desetke tisuća pristaša SNS-a i manjih stranaka, njezinih partnera, a po završetku se Nikolić povukao u parlament i najavio ondje ostati dok ne iznudi prijevremene izbore.
"Nije kršćanski pokušavati samoubojstvo'', priopćila je Tadićeva stranka i podsjetila da se Nikolić izjašnjavao kao vjernik.
SNS je priopćenje vodeće stranke vladajuće koalicije nazvao "licemjernim" i obećao "nastaviti borbu za bolju Srbiju",
Nikolić je optužio srbijanskog predsjednika da izbjegava raspisati izbore i da se krije iza tvrdnja kako bi time ugrozio proces dobivanja statusa kandidata Srbije za članstvo u Evropskoj uniji.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.