Brazil: 16 mrtvih u padu aviona

Radiosarajevo.ba
Brazil: 16 mrtvih u padu aviona
Avion brazilske regionalne aviokompanije srušio se u gradu u sjeveroistočnom Brazilu a svih 16 osoba u njemu je poginulo, saopćilo je brazilsko nacionalno zrakoplovstvo. 
 
Posada aviona dvomotorca koji je u vlasništvu aviokompanije Noar Airlines javila je o problemima kratko nakon uzlijetanja oko sedam sati ujutro (10 sati prijepodne po srednjoevropskom vremenu) iz grada Recife na putu prema gradu Natal, prenosi AP. 
 
Zrakoplovstvo nije ukazalo o kakvim je problemima bilo riječi niti šta je izazvalo pad aviona, ali je dodalo da je istraga u toku. 
 
Pilot je pokušao da prinudno sleti na prazan parking u blizini plaže u predgrađu, u blizini nekoliko stambenih zgrada. Svjedoci su, međutim, javili da je avion tvrdo prizemljio i da ga je zahvatio plamen.  
 
Na internetskoj stranici Noar Airlinesa navodi se da je ta kompanije počela s radom u junu 2010. godine i da obavlja 278 letova sedmično. Aviokompanija ima flotu od četiri mala aviona. 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak