V.d. visokog predstavnika Crishock u Banjoj Luci: "Spreman sam razgovarati sa svakim"

2
Radiosarajevo.ba
V.d. visokog predstavnika Crishock u Banjoj Luci: "Spreman sam razgovarati sa svakim"

Vršitelj dužnosti visokog predstavnika Louis J. Crishock poručio je nakon dvodnevne posjete Banjoj Luci da je Ured visokog predstavnika (OHR) spreman razgovarati sa svim političkim akterima u Bosni i Hercegovini, naglasivši da su puna provedba Daytonskog mirovnog sporazuma, poštivanje vladavine prava i podrška institucijama ključni za očuvanje mira, stabilnosti i budućnosti zemlje.

Crishock se u Banjoj Luci sastao s predstavnicima institucija Bosne i Hercegovine, Vlade entiteta RS, opozicije, civilnog društva i sva tri konstitutivna naroda.

Tom prilikom naglasio je da je saradnja s predstavnicima različitih političkih stranaka, institucija i zajednica ključni dio mandata OHR-a te da pokazuje njegovu posvećenost građanima BiH i njenoj budućnosti.

Konaković odgovorio Turković: "Jeste li namjerno slagali?"

"Ured visokog predstavnika spreman je razgovarati sa svakim i saslušati svakoga. Mi smo posvećeni potpunoj provedbi Daytonskog mirovnog sporazuma i podršci institucijama i ustavnom okviru koji čuvaju mir, stabilnost i budućnost Bosne i Hercegovine", kazao je Crishock.

Tokom sastanaka, ponovo je istakao nepokolebljivu podršku OHR-a ustavnom i pravnom poretku, uspostavljenom Daytonskim mirovnim sporazumom.

Također, naglasio je važnost dijaloga, poštivanja vladavine prava i odgovornog liderstva u očuvanju stabilnosti i izgradnji bolje budućnosti za BiH, saopćeno je iz OHR-a.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (2)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak