Tuzla: Određen pritvor policajcu Edinu Haliloviću

0
Radiosarajevo.ba
Tuzla: Određen pritvor policajcu Edinu Haliloviću

Općinski sud u Tuzli odredio je jednomjesečni pritvor Edinu Haliloviću, policijskom službeniku Uprave policije MUP-a Tuzlanskog kantona, koji je osumnjičen za krivično djelo zloupotreba položaja i ovlašćenja.

Halilović je prethodno uhapšen u akciji MUP-a TK 25. maja, nakon čega je predat u nadležnost Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, gdje je ispitan u okviru istrage.

Prema navodima tužilaštva, osumnjičeni je sredinom maja 2026. godine, u svojstvu ovlaštenog službenog lica, neovlašteno proslijedio povjerljive informacije osobi kojoj te informacije nisu smjele biti dostupne.

Priča o sarajevskom Elvisu Presleyju: "Dokaz da veliki sni malog čovjeka mogu postati stvarnost"

Iz tužilaštva su ranije saopćili da su nakon hapšenja izvršeni pretresi stana, službene kancelarije i vozila koje je koristio osumnjičeni, a istraga je nastavljena u cilju utvrđivanja svih okolnosti slučaja.

Sud je, na prijedlog tužilaštva, odredio pritvor u trajanju od 30 dana zbog postojanja osnovane sumnje da je počinjeno krivično djelo i mogućeg uticaja na svjedoke ili ometanja istrage.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak