Obavještenje za vozače: Zbog intenzivnog snijega zabranjen saobraćaj na ovoj bh. dionici

0
Radiosarajevo.ba
Obavještenje za vozače: Zbog intenzivnog snijega zabranjen saobraćaj na ovoj bh. dionici

Na putnom pravcu Ključ-Bosanski Petrovac (Lanište i Ripač), zbog intezivnog snijega, na snazi je zabrana saobraćanja za vozila preko 7,5 tona.

U zapadnim i centralnim krajevima Bosne pada snijeg, dok je u ostatku zemlje, za sada, kišovito.

"Snijega na kolovozu ima na putnom pravcu Glamoč-Mlinište. Upozoravamo na smanjenu vidljivost zbog magle, kao i na učestale odrone kamenja na kolovoz. Apelujemo na vozače da voze maksimalno oprezno i da vožnju prilagode trenutnim uslovima na putu.

U Kantonu Sarajevo oduzeto 637.000 KM nezakonito stečene imovine u 2025. godini

Na vrijeme se informišite o stanju na cestama i graničnim prelazima na taj način izbjegnite dodatna zadržavanja.

Zbog radova u tunela Bijela Vlaka, na dionici autoceste A-1 smjer Bijača-Počitelj saobraća se usporeno, samo voznom trakom.

Zbog izvođenja radova na implementaciji kablovske kanalizacije na dionici autoceste A-1 Visoko-Podlugovi, za saobraćaj su zatvorene vozna i zaustavna traka.

U toku je izgradnja bukobrana na dionici autoceste A-1 Podlugovi-Sarajevo sjever, zbog čega je saobraćaj preusmjeren u preticajnu traku.

Na magistralnoj cesti Jablanica-Blidinje dozvoljen je saobraćaj za vozila do 3,5 tone, dok je za vozila preko 3,5 t saobraćaj i dalje obustavljen.

U toku su radovi na magistralnoj cesti Kladanj-Stupari, zbog čega se svakim danom (osim nedjelje) u vremenu od 7 do 17 sati saobraća jednom trakom, naizmjeničnim propuštanjem vozila.

Radovi su aktuelni i na magistralnoj cesti Bileća-Trebinje (na lokalitetu Žudojevići).

Na graničnim prelazima Gradina i Gradiška duge su kolone putničkih vozila na ulazu u Bosnu i Hercegovinu. Na ostalim graničnim prelazima putnička vozila na prelazak granice, za sada, čekaju od 10 do 30 minuta.

Zbog registracije putnika po novom sistemu izlaska i ulaska u zemlje Evropske unije (EES, Entry/Exit System), moguća su duža zadržavanja na graničnim prelazima.

Granični prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone. Od 2. 12. 2025. godine granični prijelaz Karakaj je otvoren za sve kategorije vozila. Na graničnom prelazu Šepak zabranjen je saobraćaj za sva teretna vozila", saopšteno je iz BIHAMK-a.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak