Mubarek dani i noći u 2026. godini: Saznajte kada počinje Ramazan i kada su Bajrami
Raspored značajnih islamskih datuma za 2026. godinu već je poznat, a vjernici s nestrpljenjem iščekuju mubarek dane i noći koje donose Ramazan i Bajrami.
Ramazan u 2026. godini počinje u četvrtak, 19. februara, kada nastupa prvi dan posta. Noć uoči početka posta, u srijedu 18. februara, klanjat će se prva teravija, čime zvanično započinje mjesec ibadeta i duhovnog osnaživanja.
Ramazan će trajati 29 dana, a tokom ovog mjeseca obilježit će se i značajne noći poput Lejletul-Bedr, koja pada u petak, 6. marta, te Lejletul-Kadr, najvažnija noć Ramazana, koja prema vaktiji nastupa u noći sa nedjelje na ponedjeljak, 16. marta 2026. godine.
Stanari Alipašinog Polja dobili struju: O svom trošku angažovali privatnu firmu
Ramazanski bajram obilježit će se tri dana, a prvi dan Bajrama je petak, 20. marta. Ovo je vrijeme zajedničkih susreta, obilazaka porodice i prijatelja, te jačanja duhovnih vrijednosti i solidarnosti.
Kurban-bajram u 2026. godini nastupa u srijedu, 27. maja, i traje četiri dana. Mubarek dani su prilika da obnovimo vjeru, učvrstimo zajedništvo i činimo dobra djela prema drugima.
Ramazansku vaktiju za 2026. godinu možete pogledati na linku OVDJE.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.