Ministarstvo okoliša i turizma FBiH: "Pratimo razvoj situacije oko požara na deponiji Uborak"
Federalno ministarstvo okoliša i turizma je, povodom požara na deponiji Uborak kod Mostara, odmah zatražilo pojačan inspekcijski nadzor i kontinuirano praćenje stanja na terenu kako bi se utvrdile eventualne posljedice po okoliš i zdravlje stanovništva.
Federalna ministrica okoliša i turizma Nasiha Pozder u stalnom je kontaktu s nadležnim institucijama i službama koje učestvuju u gašenju požara i saniranju posljedica ovog incidenta.
Iz Ministarstva navode da se radi o ozbiljnom požaru prema prvim informacijama, te se nadaju da neće prouzrokovati ozbiljne posljedice.
Iznad Mostara se nadvio gust crni dim: Pogledajte razmjere požara na deponiji Uborak
"Ministarstvo će nastaviti pratiti razvoj situacije i o svim relevantnim informacijama pravovremeno obavještavati javnost.
Istovremeno očekujemo da nadležni subjekti bez daljnjeg odlaganja provedu obaveze koje su godinama zanemarivane, kako bi se spriječili novi incidenti i konačno započeo proces trajnog rješavanja problema deponije Uborak", saopćeno je iz Federalnog ministarstva okoliša i turizma.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.