Emir Suljagić prijavio Simića i RTRS Tužilaštvu i RAK-u

7
Radiosarajevo.ba
Emir Suljagić prijavio Simića i RTRS Tužilaštvu i RAK-u

Direktor Memorijalnog centra Potočari Emir Suljagić podnio je pritužbu Regulatornoj agenciji za komunikacije (RAK) te krivičnu prijavu Tužilaštvu Bosne i Hercegovine protiv predsjednika Udruženja novinara bh. entiteta Republika Srpska Danijela Simića.

Podsjećamo, Suljagić je prije nekoliko dana reagovao na Simićeve izjavu da se svake godine u julu organizuje "potočarski igrokaz", misleći na obilježavanje genocida u Srebrenici.

"Sad ćemo testirati dvije institucije. RAK kojem ću poslati pritužbu i Tužilaštvo Bosne i Hercegovine kojem ću poslati krivičnu. Nimalo ne sumnjam u to da vladavina prava u ovoj zemlji prestaje tamo gdje počinju muslimani, ali tek da se uvjerimo da je to uistinu tako" naveo je tada Suljagić.

Trump je nadomak historijskog manevra koji bi mogao promijeniti situaciju u Europi

Skandal na RTRS-u: Simić obilježavanje 11. jula u Srebrenici nazvao 'potočarskim igrokazom'

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (7)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak