Dodik poslao misterioznu poruku nakon telefonskog razgovora s Izetbegovićem: "Nastavak slijedi"
Lider Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović potvrdio je da je 24. juna telefonom razgovarao sa predsjednikom Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Miloradom Dodikom.
Nedugo zatim, i Dodik je potvrdio da je do kontakta došlo, nakon što je ranije tokom dana reagovao na izjave Izetbegovića u kojima je govorio o potrebi "odlučnijeg djelovanja" institucija prema njemu.
Podsjećanja radi, Izetbegović je u televizijskom gostovanju na FTV izjavio:
Bećirović se sastao sa predsjednikom Njemačke: "Visoki predstavnik u BiH mora imati puni mandat"
"Permanentno se povlače pred njim. Permanentno mu daju više nego što treba. Taj čovjek je izvan zakona. Za sve ljude u ovoj zemlji vrijedi zakon, samo za Dodika ne vrijedi. Moraće se, na kraju krajeva, ta stvar nekom silom riješiti. Pravosuđe i međunarodna zajednica će morati primijeniti zakone – rekao je, između ostalog, Izetbegović."
Nakon obavljenog razgovora, Milorad Dodik se kratko oglasio na društvenoj mreži X, ne ulazeći u detalje sadržaja razgovora.
Bakir Izetbegović: "Milorad Dodik me nazvao, snimao je razgovor"
"Pričao sam s Bakirom. Nastavak slijedi.", napisao je.
Razgovor i naknadna poruka dodatno su podgrijali političke tenzije i otvorili prostor za spekulacije o mogućim narednim koracima dvojice političkih lidera.
Причао сам са Бакиром.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 24, 2026
Наставак слиједи.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.