Dodik poslao misterioznu poruku nakon telefonskog razgovora s Izetbegovićem: "Nastavak slijedi"

20
Radiosarajevo.ba
Dodik poslao misterioznu poruku nakon telefonskog razgovora s Izetbegovićem: "Nastavak slijedi"

Lider Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović potvrdio je da je 24. juna telefonom razgovarao sa predsjednikom Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Miloradom Dodikom.

Nedugo zatim, i Dodik je potvrdio da je do kontakta došlo, nakon što je ranije tokom dana reagovao na izjave Izetbegovića u kojima je govorio o potrebi "odlučnijeg djelovanja" institucija prema njemu.

Podsjećanja radi, Izetbegović je u televizijskom gostovanju na FTV izjavio:

Bećirović se sastao sa predsjednikom Njemačke: "Visoki predstavnik u BiH mora imati puni mandat"

"Permanentno se povlače pred njim. Permanentno mu daju više nego što treba. Taj čovjek je izvan zakona. Za sve ljude u ovoj zemlji vrijedi zakon, samo za Dodika ne vrijedi. Moraće se, na kraju krajeva, ta stvar nekom silom riješiti. Pravosuđe i međunarodna zajednica će morati primijeniti zakone – rekao je, između ostalog, Izetbegović."

Nakon obavljenog razgovora, Milorad Dodik se kratko oglasio na društvenoj mreži X, ne ulazeći u detalje sadržaja razgovora.

Bakir Izetbegović: "Milorad Dodik me nazvao, snimao je razgovor"

"Pričao sam s Bakirom. Nastavak slijedi.", napisao je.

Razgovor i naknadna poruka dodatno su podgrijali političke tenzije i otvorili prostor za spekulacije o mogućim narednim koracima dvojice političkih lidera.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (20)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak