Denis Bećirović se sastao sa Johnom Ginkelom: Južna interkonekcija je prilika za jačenje partnerstva
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Denis Bećirović održao je sastanak sa otpravnikom poslova Ambasade Sjedinjenih Američkih Država (SAD) u Bosni i Hercegovini Johnom Ginkelom.
Bećirović je zahvalio SAD-u na kontinuiranoj podršci i pomoći Bosni i Hercegovini u reformskim naporima na putu euroatlantskih integracija od potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma do danas, kao i na iskazanoj spremnosti da sveukupna saradnja dvije države bude unaprijeđena.
Posebna pažnja tokom sastanka posvećena je strateškom energetskom projektu Južne interkonekcije, koja predstavlja jedan od najznačajnijih infrastrukturnih projekata sa ciljem energetske sigurnosti Bosne i Hercegovine.
Meteorolozi objavili detaljnu prognozu za BiH do 6. januara: Kakvo će vrijeme biti za Novu godinu?
Član Predsjedništva BiH naglasio je da je ovo prilika za ekonomski razvoj i jačanje partnerstva Bosne i Hercegovine i SAD-a u energetskom sektoru. Razmijenjena su i mišljenja o aktuelnoj političkoj i sigurnosnoj situaciji u Bosni i Hercegovini.
Konstatirano je da je ključno nastaviti zajednički rad na unapređenju ekonomskih prilika i stvaranju stabilnog okruženja za sve građane Bosne i Hercegovine.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.