Blokirali ulaz u Europsku centralnu banku
Više hiljada demonstranata okupiralo je Centralnu europsku banku u Frankfurtu u sklopu u sklopu antikapitalističke akcije Blockupy pod sloganom Humanost ispred profita.
Pokret Blockupy je nastao nakon stvaranja Occupy pokreta na Wall Streetu 2011. godine, a ova akcija je uvod u prosvjede najavljene za 1. juna diljem Europe.
Policija navodi da se okupilo 1.200 do 1.500 ljudi dok organizator, antikapitalističkog pokreta tvrdi da ima oko 3.000 demonstranata.
Potparol pokreta Martin Sommer rekao je za Reuters kako je cilj ovih blokada da se spriječi normalno funkcionisanje Evropske centralne banke.
Policija je priopćila da prosvjed prolazi mirno, uz tek manje sukobe koji su se na početku dogodili na barikadama. Deutsche Welle javlja kako prosvjednici nose transparente s natpisima Rat počinje ovdje i Humanost ispred profita.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.