BiH: Naplaćeno samo 62 posto poreza na nekretnine
Radiosarajevo.ba
Trifković je naglasio da drugi rok za naplatu poreza na nekretnine ističe 31. decembra i da dužnici imaju još malo vremena da izvrše uplatu da im se ne bi obračunala zatezna kamata.
Također je i apelovao na dužnike da izvrše uplatu poreza na nekretnine jer ukoliko to ne učine, Porezna uprava će, predviđeno zakonom, provoditi kaznene mjere i prinudnu naplatu poreza“.
Po njegovim riječima, prinudna naplata će se u slučaju neplaćanja poreza na nekretnine provoditi putem naplate iz novčanih sredstava, po principu blokade plaće ili računa kod pravnih osoba, a predviđen je i upis zakonske hipoteke na imovinu dužnika i njene prodaje u skladu sa zakonom i zapljena pokretne imovine.
(Fena)
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.