Talentovana Tea Kovačević postala prva bh. teniserka koja je osvojila Europsko prvenstvo u tenisu

0

Talentovana mlada bosanskohercegovačka teniserka Tea Kovačević (14) ostvarila je najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri osvojivši Europsko prvenstvo U-14 kategorije.

Europsko prvenstvo se održalo u Češkoj, a fenomenalna Tea je u finalu bila bolja od domaće predstavnice, Jane Kovačkove.

Iako je poražena u prvom setu sa 6:7, mlada teniserka iz Bosanske Gradiške je smogla snage da preokrene meč i napravi veliki podvig slavivši u naredna dva seta sa 6:4 i 6:4.

Liga prvaka | Kane i Bayern priredili noćnu moru Jakiroviću, Dinamo posramljen u Munchenu

Kovačević je tako postala prva bh. teniserka ikada sa ovom značajnom titulom koja je za mnoge sjajne teniserke i tenisere bila nagovještaj blistave karijere.

Inače, maestralnoj sezoni Tea je osvojila četiri U14 titule, a ima pet naslova i u U16 kategoriji. Ovom titulom osigurala je završni Masters u Monte Karlu na kojem će igrati najboljih osam teniserki.