Šokantna odluka: Alcaraz nakon sedam godina prekinuo saradnju s Ferrerom
Prvi teniser svijeta, Španac Carlos Alcaraz, u srijedu je objavio da se rastaje od svog dugogodišnjeg trenera Juana Carlosa Ferrera nakon sedam godina saradnje.
"Jako mi je teško napisati ovu objavu. Nakon više od sedam godina zajedno, Juanki i ja odlučili smo prekinuti našu zajedničku historiju kao trener i igrač.
Hvala vam što ste dječje snove pretvorili u stvarnost", napisao je Alcaraz na svojim društvenim mrežama u objavi popraćenoj fotografijama na kojima grli Ferrera.
U BiH uhapšen Miloš Marko: 2007. godine upucao policajca u Splitu, udarao ga pa gazio motorom
Ferrero, također nekada prvi teniser svijeta, počeo je trenirati Alcaraza kad je ovaj imao 15 godina. Pod vodstvom Ferrera Alcaraz je osvojio ukupno 24 naslova, uključujući šest Grand Slamova.
Ferrero je ove godine, zajedno sa Samuelom Lopezom, proglašen trenerom godine i jedini je koji je to priznanje dobio dva puta, nakon što ga je osvojio i 2022. godine.
Đoković će prije Australian Opena nastupiti na ovom turniru: Osvajao ga je dva puta
Lopez će sada preuzeti ulogu glavnog Alcarazovog trenera i pratit će ga na turneji po Australiji i Novom Zelandu.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.