Damir Džumhur u polufinalu turnira u Istanbulu, protivnik mu predao meč

2

Damir Džumhur (ATP 82.) nastavio je s dobrim igrama i rezultatima.

Najbolji bh. teniser plasirao u polufinale Challenger turnira u Istanbulu savladavši Britanca Jacka Pinningtona Jonesa (ATP 497.), koji mu je predao meč u trećem setu.

Prvi set riješen je tie-breaku, a priapo je Pinnington Jonesu s 8:6.

Panika u bh. susjedstvu: Građani primaju SMS poruke od civilne zaštite, upozoravaju ih na opasnost

U drugom setu Džumhur je protivniku oduzeo čak tri servisa i s 6:1 izjednačio rezultat.

Odlično je započeo i odlučujući treći set, u kojem je poveo s 4:0, nakon čega se Pinnington Jones odlučio na predaju.

Džumhur u polufinalu čeka boljeg iz duela između Nizozemca Jespera De Jonga (ATP 128.) i Rusa Ilije Simakina (ATP 471.).