Bravo: Sjajni Damir Džumhur osvojio 28. titulu u karijeri

1

Damir Džumhur, sjajni bosanskohercegovački teniser, osvojio je svoj 28. naslov u karijeri trijumfom na Challengeru u Santo Domingu.

U finalu je pobedio Andresa Andradea sa 2:0 u setovima, rezultatom 6:4, 6:4, nakon sat i 41 minuta igre.

Džumhur je tokom meča uspeo da realizuje pet od osam break lopti, dok je Andrade iskoristio tri od šest prilika.

PONOS: Lejla Njemčević osvojila historijsku srebrnu medalju za BiH na Evropskom prvenstvu!

Damir je na turniru u Dominikanskoj Republici na šljaci briljirao, izgubivši samo jedan set u pet mečeva.

Ova pobjeda će mu omogućiti značajan skok na ATP listi, gde će sutra zauzeti 81. poziciju.

Ovo je za Džumhura bila 12. Challenger titula u njegovoj karijeri, uz još 13 ITF i 3 ATP 250 naslova.