PONOS: Lejla Njemčević osvojila historijsku srebrnu medalju za BiH na Evropskom prvenstvu!

9

Najbolja bh. biciklistkinja Lejla Njemčević osvojila je historijsku srebrnu medalju za Bosnu i Hercegovinu na Evropskom prvenstvu u maratonu u Danskoj i time postala viceprvakinja Evrope.

Lejla Njemčević je na ravničarskoj stazi i bez velikih uspona u šprint finišu osvojila drugo mjesto i time upisala prvu medalju za bh. biciklizam sa Evropskih prvenstava.

Pobjedu je nakon taktičke utrke odnijela Rosa Van Doorn iz Holandije sa vremenom 4:01:25, dok je naša takmičarka kroz cilj prošla sa vremenom 4:01:40.

Požar većih razmjera nadomak Mostara, veliki broj vatrogasaca na terenu

Treća je bila Italijanka Peretti Claudia, sa zaostatkom od tri sekunde (4:01:43).

Lejla Njemčević trenutni je lider Svjetske serije i osvajačica Svjetskog kupa, a naredno takmičenje za našu takmičarku je Svjetsko prvenstvo u SAD-u. Pogledajte i njenu izjavu nakon osvojene medalje: