One su olimpijska senzacija: Nevjerovatna sinhronizacija kineskih skakačica za osvajanje zlata

1

Chen Yuxi i Quan Hongchan osvajači su zlatne olimpijske medalje u sinhronizovanim skokovima u vodu na 10 metara za žene.

Kineske skakačice osvojile su tri svjetska prvenstva, dok su u srijedu u finalu Olimpijskih igara dominantno pobijedile s 359,19 bodova.

"Osjećam da je naša izvedba bila dobra", rekla je 18-godišnja Hongchan, koja je već postala senzacija s gotovo savršenim skokovima u vodu.

U Parizu uhapšen otac zlatne hrvatske olimpijke

Njihov skok za zlatnu medalju je već postao viralan na društvenim mrežama. Posmatrajući sa strane nemoguće je uopće primjetiti da skok izvode dva takmičara.

Sjevernokorejke Kim Mi Rae i Jo Jin-mi, koji su osvojili srebro na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu, završili su drugi s 315,90 bodova.

Bronzane medalje osvojile su Andrea Spendolini-Sirieix i Lois Toulson iz Velike Britanije sa 304,38 bodova.