Zvučno pojačanje na Bilinom Polju: Potpisao bivši bek Sarajeva
Nogometni klub Čelik iz Zenice potpisao je danas jednogodišnji ugovor sa Halidom Šabanovićem (26), koji igra na poziciji desnog beka.
Šabanović je prošao omladinsku školu FK Olimpik i FK Sarajevo, a nakon afirmacije u bordo dresu, karijeru je nastavio u Francuskoj gdje je nastupao za Angers SCO i Valenciennes FC.
Prethodnu sezonu proveo je u HNK Vukovar 1991.
Navijači BiH pomjeraju granice: BH Fanaticosi u Seattleu imali performans za pamćenje
Tokom dosadašnje karijere upisao je 72 nastupa u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, u koju se Čelik vratio nakon šest sezona. Nosio je i dres omladinskih reprezentativnih selekcija BiH, za koje je zabilježio 13 nastupa.
"Dolazak u NK Čelik za mene predstavlja veliku čast, ali i ogromnu odgovornost. Svjestan sam težine ovog grba, bogate historije kluba i strasti koju navijači osjećaju prema crno-crvenim bojama.
Dolazim maksimalno motivisan, željan dokazivanja i spreman da na svakom treningu i svakoj utakmici dam svoj maksimum za ekipu. Jedva čekam osjetiti atmosferu Bilinog polja, istrčati pred naše navijače i zajedno sa saigračima boriti se za svaki bod i svaku pobjedu. Obećavam veliku borbu, energiju i srce na terenu.
Vjerujem u ovaj klub, ovu ekipu i zajedništvo koje Čelik čini posebnim", kazao je za klupsku službenu stranicu Šabanović, koji je treće ovosezonsko pojačanje zeničkog kluba.
Ranije su ugovore potpisali vezni igrači Albin Omić iz dobojske Sloge te Španac Andres Mohedano iz prijedorskog Rudara. Čelik će sutra organizirati prozivku za početak priprema.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.