Željezničar zbog jedne greške poražen u Mostaru: Imat će Plavi za čime da žale

1
Radiosarajevo.ba
Željezničar zbog jedne greške poražen u Mostaru: Imat će Plavi za čime da žale

U nedjelju, 16. februara, u okviru 18. kola WWin lige BiH, HŠK Zrinjski i FK Željezničar odigrali su derbi susret u Mostaru. 

Gosti iz Sarajeva su dobro krenuli u utakmicu, ali su vrlo brzo doživjeli hladan tuš. Zrinjski je do prednosti došao već u 5. minuti kada je Pranjić iskoristio slabu reakciju odbrane Željezničara i pogodio iz teške pozicije.

Na krilima vodećeg pogotka domaći su preuzeli kontrolu utakmice i stvorili dvije fenomenalne prilike. Željezničar je sjajnim intervencijama u igri ostavio Muftić. Prvo je odbranio pokušaj Pranjića, a nekoliko minuta kasnije je bio uspješniji i od Mulahusejnovića.

Dubravko Barbarić za Radiosarajevo.ba: Želja nam je da se vratimo u Skenderiju, ali...

Luka Bilbija je u 37. minuti dosudio jedanaesterac za tim Zrinjskog, ali je nakon reakcije VAR sobe utvrđeno da je duelu fudbalera prethodila ofsajd pozicija igrača Zrinjskog.

Drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugačiju dinamiku na terenu. Željezničar je krenuo dosta agresivnije prema golu Zrinjskog. Nakon svega dvije minute igre u nastavku, Željo je imao najbolju šansu na utakmici. Marković je sjajno centrirao a Dangubić je ostao sam na svega nekoliko metara od gola. Ipak njegov pokušaj odlazi van okvira gola.

U 70. minuti nakon velikog nesporazoma odbrane Zrinjskog, Cvetanoski je imao sjajnu priliku, ali u posljenjim trenutcima spasio je Barišić s gol crte spasio domaće.

Tokom cijelog drugog poluvremena Željezničar je u potpunosti dominirao, a Zrinjski gotovo da nije prijetio golu Vedada Muftića. Ipak, do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa je Zrinjski slavio s minimalnih 1-0.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak