Željezničar bolji od Olimpika

U posljednje dvije utakmice 12. kola Premijer lige BiH pobjede su upisali ekipe Željezničara i Veleža.

Željezničar je kao gost sa 0:2 slavio na svojoj Grbavici protiv Olimpika. Željezničar je poveo u 11. minuti golom Mešanovića. Domaći su u 45. minuti ostali sa igračem manje nakon što je Jokić zaradio drugi žuti karton zbog grubog starta nad Bučanom.

U samom finišu utakmice nakon sulo prodora u šesnaestercu domaćih oboren je Šimić, a sudija pokazao na bijelu tačku. Precizan izvođač najstrožije kazne bio je Bekrić.

Velež je na svom terenu minimalno savladao ekipu Rudara iz Prijedora. Jedini pogodak na utakmici postigao je Čolić u 76. minuti sjajnim udarcem sa 19 metara.

Mostarci su se ovom pobjedom primakli vodećem Borcu na samo dva boda zaostatka.