Zatvorena istočna tribina Grbavice za naredni susret, poznat i termin sarajevskog derbija?

0
Radiosarajevo.ba
Zatvorena istočna tribina Grbavice za naredni susret, poznat i termin sarajevskog derbija?

Fudbalski klub Željezničar će posljednju domaću utakmicu u aktuelnoj sezoni, umjesto u subotu, 23. maja, kako je to bilo prvobitno planirano, odigrati u drugom terminu.

"Plavi" su na svojim zvaničnim nalozima na društvenim mrežama potvrdili da je pomjeren termin utakmice 35. kola WWIN lige Bosne i Hercegovine protiv Nogometnog kluba Široki Brijeg. Tako će susret ova dva tima biti odigran u četvrtak, 21. maja, od 20:30 sati.

Ova promjena je naložena od strane Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine, a konačnu odluku "Plavi" su zaprimili danas, 18. maja, u poslijepodnevnim satima.

Slučaj Selme Musić iz Potočara: Gdje je nestala djevojčica za kojom se traga od jula 1995?

Također, Željezničar je obavijestio svoje navijače da će odlukom Disciplinske komisije NS/FS BiH, zbog prekršaja iz člana 59. stav 1. tačka a i člana 83. stav 1. tačka d Disciplinskog pravilnika NS/FS BiH, evidentiranih na prethodnoj utakmici protiv FK Sloga, biti zatvorena istočna tribina. S obzirom da je južna tribina "Grbavice" u izgradnji, za navijače Željezničara na njihovom stadionu ostaju otvorene zapadna i sjeverna tribina.

Željezničar je za naredni susret protiv Širokog Brijega pozvao sve svoje navijače da zajedno obilježe "Retro dan", te da se na utakmici pojave u dresovima, plavo-bijelim majicama i sa šalovima, kako bi napravili dekor sličan onim utakmicama s kraja 20. i početka 21. stoljeća.

Manijaci uputili žestoku poruku ratnom zločincu Ratku Mladiću: "Umri keru, u najgorim mukama"

Kako Radiosarajevo.ba saznaje, krovna kuća bosanskohercgovačkog fudbala je odredila i termin predstojećeg sarajevskog derbija koji će biti odigran u okviru 36. kola na stadionu "Koševo" između Željezničara i Sarajeva. "Bordo tim" i "Plavi" će po 158. put u historiji odmjeriti snage u ponedjeljak, 23. maja, od 18 sati.

Željezničar trenutno zauzima peto mjesto na tabeli WWIN lige Bosne i Hercegovine sa 41 osvojenim bodom, te je i definitivno da "Plave" nećemo gledati u europskim takmičenjima iduće sezone.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak