Užasne vijesti za Barbareza: Dedić se povrijedio u derbiju Austrije

0

U derbiju austrijske Bundeslige, odigranom u okviru 9. kola, Sturm iz Graza je deklasirao Salzburg rezultatom 5:0.

Trostruki strijelac za domaće bio je Mika Biereth (30', 51', 62'), dok su po jedan gol postigli Malick Yalcouye (15') i Emanuel Aiwu (76').

Dok je Gazibegović igrao do 86. minute, Dedić je napustio teren u 57. minuti zbog povrede, što je užasna vijest za selektora Zmajeva Sergeja Barbareza pred oktobarske utakmice protiv Njemačke i Mađarske.

Bakir Izetbegović: Imamo razloga za slavlje, ali, naravno, nećemo slaviti zbog svih dešavanja u BiH

Dedić je ove sezone odigrao 14 utakmica za Salzburg, te upisao tri asistencije.

Za Zmajeve je dosad upisao 15 nastupa.

Liga prvaka | Brest deklasirao Salzburg, Dedić nije bio dovoljan za bolji rezultat

Salzburg je poslije ovog poraza peti s 13 bodova, što je šest manje od vodećeg Sturma, ali uz dvije utakmice manje.