Sarajevo šampionski odigralo u Vrapčićima i ovjerilo plasman u Europu

1

Sarajevo je uspjelo izboriti plasman na europsku scenu za narednu sezonu.

Tim s Koševa je šampionski odigrao u Vrapčićima i sa 5:3 nadigrao Velež, uz tri gola Renana Oliveire.

Sa ova tri boda, kolo prije kraja, Bordo tim je učvrstio treću poziciju na tabeli Premijer lige BiH.

FK Željezničar došao do važne pobjede nad GOŠK-om i udaljio se od zone ispadanja

Sarajevo je loše otvorilo meč. Velež je već u trećoj minuti stigao do vodstva. Strijelac je bio Anđušić.

Bordo tim je uspio do izjednačiti u 11. minuti.

Strijelac je bio Dal Varešanović na asistenciju Ziljkića.

Upravo je Ziljkić u 24. minuti pogodio za preokret tima sa Koševa i vodstvo od 2:1. Bio je to pravi eurogol.

Do kraja poluvremena tim s Koševa je imao tri dobre prilike preko Oliveire, Vrančića i Ziljkića, ali promjene rezultata nije bilo.

I u drugom dijelu Bordo tim je dominirao. U 57. minuti smo vidjeli novi gol Sarajeva. Strijelac je bio sjajni Renan Oliveira. Pola posla obavio je Dal Varešanović. U ovoj akciji dva puta je pogođena i stativa.

Nakon trećeg gola Sarajeva ušlo se u mirniji period igre. Rođeni su bili 'potrošeni' nakon poraza u finalu Kupa BiH u Zenici protiv Zrinjskog (0:1) nekoliko dana ranije.

Ipak, do kraja susreta vidjeli smo još četiri gola. Prvo je Nermin Haskić bio strijelac za Velež u 74. minuti, da bi zatim na 4:2 vodstvo Sarajeva povećao ponovo Oliveira. Igrala se 76. minuta.

Isti igrač je postigao i svoj treći gol za 5:2 (84. minuta) i došao do prvog het-tricka u Premijer ligi BiH.

Konačnih 5:3 za Sarajevo postavio je Sijamija u 87. minuti.

S ovim porazom Mostarci su ostali bez europske scene.

U posljednjem kolu, Sarajevo će naredne nedjelje, 28. maja, na Koševu dočekati Igman iz Konjica, koji još nije osigurao opstanak u Premijer ligi BiH.