Sarajevo podijelilo bodove sa Rudarom iz Prijedora na Koševu

0

Fudbalski klub Sarajevo odigrao je utakmicu protiv Rudara iz Prijedora u okviru 15. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bordo tim je podijelo bodove sa gostima iz Prijedora na stadionu Koševo.

Već u uvodu utakmice bordo tim je uspostavio terensku inicijativu. Odličnu šansu domaći su imali u devetoj minuti, ali Varešanović i Ahmetović nisu uspjeli ugurati loptu u gol Rudara nakon ubačaja Pidre, odbrana gostiju praktično sa linije otklanja opasnost.

Jasmin Emrić: "Zašto Žarko Laketa sada razoružava sve ovlaštene službenike i inspektore za strance?"

Svega dvije minute kasnije Sarajevo dolazi u vodstvo. Iz kornera je ubacio Pidro, odlično skočio Lazić i postigao svoj prvi ovosezonski pogodak.

Nakon toga uslijedile su nove prilike za izabranike Gorana Sablića, ali nisu ih iskoristili Pidro i Šabanović, što je Rudar kaznio u 31. minuti. Bila je to odlična kontra Prijedorčana, Zekanović centrirao za Amoaha, a napadač iz Gane rutinski proslijedio loptu u gol Sarajeva.

Drugo poluvrijeme je nastavljeno u sličnom tempu, ali mreže su mirovale.

U 63. minuti Sarajevo je ostalo bez Lazića, koji je zbog drugog žutog kartona isključen.

Utakmica je prekinuta u 80. minuti zbog bakljade domaćih navijača.

Bezidejna igra domaćina nije urodila plodom, tako da je meč je završen neriješeno, rezultatom 1:1.

Pogledajte trenutno stanje na tabeli u Premijer ligi.