Sarajevo napunilo mrežu GOŠK-a

0

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su danas ubjedljivu pobjedu nad GOŠK-a u pripremnoj utakmici.

Domaćin je poveo na stadionu Asim Ferhatović Hase već u desetoj minuti. Bila je to dobra akcija bordo tima, a Hamza Čataković je odlično reagovao nakon povratne lopte Varešanovića i poentirao.

Prvo poluvrijeme je zaključeno minimalnim vodstvom Sarajeva, da bi prednost udvostručio Asmir Suljić u 54. minuti, nakon još jedne dopadljive akcije izabranika trenera Feđe Dudića.

Armin Hodžić: Pokušavaju nas uvući u političke igre i intrige kojima ne pripadamo

Svega devet minuta kasnije Šuta postiže autogol za 3:0. Šest minuta prije kraja Suljić postiže svoj drugi gol, a minut kasnije iskusni Mersudin Ahmetović trese mrežu federalnog prvoligaša, piše SC Sport.

Musa nakon asistencije Ahmetovića postavlja konačnih 6:0.

Sarajevo – GOŠK 6:0 (Čataković 10’, Suljić 54’ i 84’, Šuta 63’ autogol, Ahmetović 85’, Musa 87’)

Stadion Asim Ferhatović Hase. Glavni sudija: Irfan Peljto (Sarajevo).

SARAJEVO: Dizdarević, Tomašević, Aničić, Mujakić, Salčin, Đokanović, Čirjak, Varešanović, Džafić, Čataković, Mulahusejnović. Još su igrali: Trako, Suljić, Ikić, Musa, Ahmetović.

GOŠK: Bobić, Dujaković, Šuta, Ramljak, Šero, Baltić, Radulović, Zarić, Nižić, Hasukić, Hrelja.