Sarajevo bolje od Zvijezde, poraz Želje u Modriči

U subotu je, u okviru desetog kola Premijer lige BiH, odigrano sedam utakmica.

Nogometaši Sarajeva slavili su minimalno protiv posljednjeplasirane gradačačke Zvijezde. Jedini pogodak na utakmici postigao je Alen Avdić u 19. minuti. Izabranici Mehmeda Janjoša u nekoliko navrata imali su priliku i udvostručiti prednost, ali se mreža gostiju do kraja utakmice nije tresla.

Nogometaši Željezničara su u Modriči pretrpili treći ovosezonski poraz. Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka, a najbolju priliku propustio je Mešanović koji je iz peterca uspio promašiti gol. U osmoj minuti drugog dijela domaći dolaze u vodstvo golom Rankića. Plavi sa Grbavice su uspjeli poravnati u 66. minuti preko Bešlije, ali je njihovo slavlje kratko trajalo. Već u sljedećoj minuti Uljari ponovo postižu pogodak. Strijelac je Kujundžić za konačnih 2:1.

Lider na tabeli banjalučki Borac ubilježio je drugi uzastpni poraz. Banjalučani su poraženi sa 2:0 od domaćeg Travnika. Prvi pogodak na Piroti djelo je Erića u 28. minuti. Drgi pogodak za Travničane postigao je Dodić u petoj minuti nastavaka.

Gledaoci u Vrapčićima prisustvovali su pravoj golijadi gdje je domaći Velež sa 4:2 savladao Slaviju. Čak pet golova postignuto je u prvom dijelu. Kadić je doveo Velež u vodstvo u 21. minuti, a pet minuta prije kraja poluvremena na 2:0 povisuje Majkić. Gosti su u 42. minuti smanjili na 2:1, a strijelac je bio Regoje. Domaći se nisu stigli oporaviti od šoka a već je bilo 2:2. Strijelac izjednačujućeg gola bio je Radovanović. Fantastično prvo poluvrijeme začinio je Majkić koji je ponovo doveo Rođene u vodstvo. Šestu ovosezonsku pobjedu Veleža potvrdio je Čolić u 55. minuti.

Jedinu gostujuću pobjedu ubilježili su igrači Širokog Brijega koji su sa 1:2 savladali domaće Laktaše. Široki je u vodstvo došao golom Šilića u 17. minuti. Gosti su deset minuta kasnije golom Ćutuka udvostručili vodstvo. Domaći su u 60. minuti prkeo Petkovića smanjili na 1:2, ali do kraja susreta nisu imali dovoljno snage da poravnaju rezultat.