Premijer liga BiH: Haračić pogodio za veliko slavlje Manijaka

0

Odigrana je treća utakmica 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između FK Željezničar i Sloga Meridian, utakmica je završena rezultatom 1:0.

Prvi su zaprijetili domaćini, nakon što je Drljo centrirao iz slobodnjaka, ali samo gol aut nakon ove prilike.

Željezničar je prijetio na početku utakmice, ali bez konkretnih prilika.

Fuad Điđić: 10. maja 1992. godine dogodio se prelomni momenat za BiH

U 10. minuti Nedim Mekić je pokušao sa velike udaljenosti, ali lopta ide preko gola.

Nakon 5. minuta Šehić je sada šutirao, ali ista sudbina kao i kod Mekića, lopta je otišla preko gola.

U 25. minuti Boljević se fantastično oslobodio svog čuvara, ipak nakon toga jako loše šutirao.

Prva ozbiljnija prilika za goste u 29. minuti nakon što je Jović pokušao, lopta ponovo ide preko gola

Sjajna prilika za goste u 39. minuti, u kojoj se Nikolić nije dobro snašao, pa tako propada odlična prilika za goste.

Ko će na klupu Željezničara: Ovo su potencijalni kandidati za novog trenera

Nova prilika za domaćine u 41. minuti Krpić šutira, ali golman Sloge Meridian odlično brani.

Na poluvremenu prva izmjena Karač van terena, Dujaković u igri kod Sloge, a na samom startu drugog poluvremena Popara dobija žuti karton.

U 52. minuti dvije odlične prilike za Željezničar prvo je Drljo šutirao sa 25 metara, Trako brani, a lopta odlazi u korner. Nakon kornera velika prilika za Amoaha, ali sa nekoliko metara nije uspio pogoditi.

Izmjena kod domaće ekipe iz igre su izašli Drljo i Šehić, a u igru su ušli Šabić i Štilić .

U 63. minuti Mekić nakon kornera dobro šutira sa 25 metara, lopta ide malo pored stative gostujućeg gola.

Krpić je uposlio Štilića u 70. minuti, ali legenda FK Željezničar nije iskoristio ovu priliku.

Željezničar mijenja u 77. minuti a u igru ulaze Aljaber i Haračić, a iz igre izlaze Amoaha i Rustemović.

Nakon samo tri minute akcija kreće od Aljabera, preko Boljevića do Željinog junaka Hatačića koji postiže gol.

Gosti mijenjaju, a Baranov ulazi u igri umjesto Siniše Dujakovića.

Milanović je drugi igrač sa žutim kartonom, kojeg je dobio u 82. minuti.

U 86. minuti izlazi Mekić, a igru ulazi Dubačkić, također izmjene i u gostujućoj ekipi Popara i Kvesić van igre, a u igri Perković i Šipovac.

U nastavku je Željezničar mirno priveo utakmicu kraju, piše SC Sport.