Iznenadni prekid saradnje: Vladimir Petković više nije selektor Alžira

0
Hina
Iznenadni prekid saradnje: Vladimir Petković više nije selektor Alžira

Alžir je u ponedjeljak raskinuo saradnju sa selektorom Vladimirom Petkovićem, unatoč tome što je bosanskohercegovački stručnjak potpisao produženje ugovora uoči Svjetskog prvenstva, na kojem je momčad stigla do šesnaestine finala.

Ovaj 62-godišnjak preuzeo je dužnost u februaru 2024. i produžio ugovor do 2028. godine prije početka Svjetskog prvenstva.

"Alžirski fudbalski savez objavljuje da je ugovorni odnos sa selektorom reprezentacije, gospodinom Vladimirom Petkovićem, i njegovim stručnim štabom danas službeno okončan sporazumom obiju strana", navodi se u saopćenju Alžirskog fudbalskog saveza.

Dr. Enes Kujundžić: UNESCO je još 1994. pozvao svijet da obnovi Nacionalnu biblioteku u Vijećnici

Alžir je Svjetsko prvenstvo otvorio porazom od Argentine 0:3, a nastavio pobjedom protiv Jordana 2:1, nakon čega je uslijedio remi s Austrijom 3:3. Šesnaestinu finala osigurali su kao jedna od osam najboljih trećeplasiranih reprezentacija, ali ih je zaustavila Švicarska koja je bila bolja s 2:0.

U septembru započinju kvalifikacije za Afrički kup nacija 2027, u kojima je Alžir u grupi I zajedno sa Zambijom, Togom i Burundijem.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak