Pogodak Edina Višće za veliko slavlje Basaksehira

U prvoj utakmici osmine finala Europske lige, Basaksehir je na svom terenu golom Edina Višće pobijedio Copenhagen sa 1:0.

Domaći tim je bio bolji rival tokom 90 minuta, a propustili su nekoliko odličnih šansi. Edin Višća je u prvom dijelu pogodio stativu, Demba Ba je šutirao dobro iz daljine, ali pored gola, piše portal SCSport.

U nastavku je rezervista Robinho u finišu propustio sjajnu šansu, ali tim iz Istanbula je uspio doći do vrijednog trijumfa.

U 88. minuti dosuđen je penal za Basaksehir koji je u pogodak pretvorio Edin Višća za veliko slavlje i minimalnu prednost svog tima pred revanš.

Bio je to šest gol Višće u devet utakmica u Europskoj ligi, a teren je napustio u sudijskoj nadokandi, navodi portal SCSport.