Počela Premijer liga BiH: Amaru Osimu i Veležu bod na Mokrom Docu

1

Fudbaleri Posušja i Veleža podijelili su bodove u 1. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine jer su na stadionu Mokri Dolac u Posušju odigrali 1:1.

Bila je ovo prva utakmica u novoj sezoni Premijer lige u kojoj je na klupi Veleža debitirao Amar Osim.

Nije najbolje počelo po Osima i njegov tim jer je Posušje povelo u 18. minuti golom nekadašnjeg napadača Širokog Brijega Tonija Jovića.

Centrotrans objavio uputstvo putnicima o korištenju mjesečnih karata za maj

Ovo niko nije očekivao: Velež saznao protivnika u drugom pretkolu Konferencijske lige

Osim je čekao do 64. minute a onda je počeo s izmjenama. U igru je ubacio Zajmovića i Panetića, a upravo mu je ovaj drugi donio bod samo pet minuta nakon ulaska u igru.

Samo šest minuta kasnije Bogdanović je spasio Velež nakon pokušaja Milanovića, da bi u posljednjih 15 minuta Rođeni stvorili dvije velike prilike. Prvo je Haskić nakon kornera šutirao pored domaćeg gola, da bi u 87. minuti Radovac pogodio prečku.

Sutra su u okviru Premijer lige na rasporedu još dva meča, a sastat će se Igman - Široki Brijeg i Željezničar - Leotar.