“Petarda” Arsenala u londonskom derbiju

0

Desetkovani Chelsea se nije proslavio na Emiratesu, bez Cole Palmera, ekipa Mauricia Pochettina nije mogla protiv motivisanog Arsenala kome je svaki bod bitan u borbi za titulu.

Početak derbija je bio savršen za pristalice Arsenala jer su već u četvrtoj minuti golom Trossarda imali prednost od 1:0. Asistenciju je upisao Declan Rice. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

Pravu rapsodiju Pochettinovi momci su doživjeli u razmaku od 18 minuta, tačnije od 52. do 70. minute kada Arsenal postiže čak četiri gola, dva gola dao je defanzivac Benjamin White, a dva Nijemac, Kai Havertz.

Dnevnik Radija Sarajevo | Huskić: NUB nastavlja rad sa herojima koji su mjesecima radili bez plate

Sve to je bilo dovoljno za ubjedljivu pobjedu domaćina koji je sada na prvom mjestu sa 77 bodova, tri više i utakmicom više od Liverpoola i dvije utakmice više te četiri boda više od Manchester Citya. Chelsea je deveti sa samo 47 bodova, piše SCSport