Odgođena Bayernova utakmica za Japan

Radiosarajevo.ba
Odgođena Bayernova utakmica za Japan

Vodstvu njemačkog fudbalskog prvaka Bayerna u petak je stigla molba da odgodi svoj dolazak u Japan gdje je trebao igrati humanitarnu utakmicu za pomoć žrtvama potresa i tsunamija koji su pogodili zemlju 11. marta.

Bayern je ponudio da između 17. i 25. maja odigra utakmicu u Osaki protiv japanske reprezentacije ili selekcije japanske lige. No, u petak je Kikui Kanamori, predsjednik Gamba Osake, obavijestio bavarski klub kako trenutačna situacija u zemlji ne dozvoljava organizovanje utakmice.

Izvršni predsjednik Bayerna Karl-Heinz Rummenigge izrazio je žaljanje, ali i razumijevanje, te dao obećanje da će Bayern u budućnosti odigrati najavljenu humanitarnu utamicu.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak