Novi uspjeh bh. trenera: Rusmir Cviko odveo Raja Casablancu u grupnu fazu afričke Lige prvaka

0

Bh. fudbalski stručnjak, Rusmir Cviko (52), ostvario je još jedan uspjeh, izborivši s Raja Casablancom grupnu fazu CAF Lige prvaka.

Marokanski klub je u dvomeču play-offa eliminisao Samartex iz Gane ukupnim rezultatom 4:2.

Prva utakmica u Gani okončana je 2:2, a Raja je u revanšu na svom terenu slavila s 2:0.

Jeziva analiza stručnjaka: "Ako pukne brana na Neretvi, nestat će sva naselja do Jadranskog mora"

Marouane Zila je u 41. minuti doveo Raju u prednost, a njenu pobjedu potvrdio je Naoufel Zerhouni u 88. minuti susreta.

Raja je prethodno izbacila AS GNN iz Nigerije ukupnim rezultatom 7:2.

U grupnoj fazi igrat će 16 najboljih timova Afrike, a Raja je uoči žrijeba u drugoj jakosnoj grupi.

Spomenimo da Cviko na klupi Raje u zvaničnim utakmicama ima četiri trijumfa te jedan poraz.