Nova uspješna provjera za Plave: Željezničar na Grbavici bolji od Tuzla Cityja

0

Fudbaleri Željezničara su u okviru pete pripremne utakmice savladali Tuzla City sa 2:0.

U prvom dijelu nismo vidjeli pogotke, iako su Plavi imali nekoliko dobrih situacija pred golom Tuzle i nekoliko dobrih prilika.

Plavi su poveli u 62. minuti. Aleksandar Boljević je ubacio, udarac Sulejmana Krpića odbranio je Nevres Fejzić, a odbijenu loptu u gol poslao Amer Hiroš.

Radnik iz Bosne i Hercegovine teško povrijeđen u Italiji

Na 2:0 povisio je Boljević nekoliko minuta poslije, nakon što se prethodno Matej Cvetanoski dobro izborio za loptu i asistirao.

Za Željezničar su nastupili: Muftić – Galić, Cavnić, Karamarko, Šabić – Đorić, Karjašević – Hiroš, Vukoja, Boljević – Krpić.

Još su igrali: Fočo, Al Jaber, Cvetanoski, Karić, Odinaka, Abdulahović, Laušević, Zubanović.

Željezničar će u nedjelju, 28. jula, odigrati prijateljsku utakmicu protiv NK Orahovica u Donjoj Orahovici, povodom 50. rođendana ovog kluba. Susret počinje u 18 sati.