Nezapamćena situacija na Olimpijskim igrama: Poništen gol dva sata po završetku meča

0

Situacija kakvoj nikada nismo svjedočili dogodila se na meču fudbalera Argentine i Maroka na startu Olimpijskih igara u Parizu.

Utakmica je završena rezultatom 2:2 nakon što je Cristian Medina pogodio za Argentinu u 16. minuti nadoknade vremena.

Poslije ogromne gužve u šesnaestercu, veznjak Boce Juniors je izazvao erupciju oduševljenja Južnoamerikanaca.

Sud oslobodio ljekara i babicu iz Foče kojima je ispala beba na pod

Ipak, puna dva sata po završetku duela pogodak Gaučosa je poništen zato što je utvrđeno da mu je prethodila offside pozicija.

Ali to nije sve. Donijeta je odluka da se igrači vrate na teren i odigraju još tri minuta, zbog čega su prethodno morali na 20-minutno zagrijavanje.

Za 180 sekundi rezultat se nije mijenjao, ostalo je 2:1 za Maroko i Afrikanci su zvanično upisali trijumf na startu turnira.