Najmlađi debitant u historiji domaće lige potpisao za Sarajevo

0
Radiosarajevo.ba
Najmlađi debitant u historiji domaće lige potpisao za Sarajevo

Fudbalski klub Sarajevo dobio je novo pojačanje u defanzivnoj liniji.

"Bordo klub" zvanično je potvrdio dolazak Matije Glogovca (19), jednog od najtalentovanijih mladih stopera u Bosni i Hercegovini.

Glogovac na "Koševo" stiže iz FK Leotar, gdje je posljednjih sezona izgradio status jednog od nosilaca igre trebinjskog sastava. Sa Sarajevom je potpisao ugovor do 30. juna 2029. godine.

Vučićeva izjava odjeknula regionom: "Ne postoje bosanski ni hrvatski Srbi, postoje samo Srbi"

Mladi defanzivac pažnju fudbalske javnosti privukao je još u augustu 2022. godine, kada je sa samo 16 godina debitovao u WWIN ligi Bosne i Hercegovine. Tada je nastupio protiv Borca u Banjoj Luci, odigrao 45 minuta u pobjedi Leotara i postao najmlađi debitant u historiji elitnog ranga bh. fudbala.

Visok 190 centimetara, Glogovac je u dresu Leotara upisao 86 zvaničnih nastupa, a svojim partijama se nametnuo kao jedan od ključnih igrača ekipe iz Trebinja.

Pred Glogovcem je sada novi izazov – dokazati se na Koševu i izboriti mjesto među prvotimcima "Bordo tima".

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak