Muharemović: Sve spremno za 'Plavu noć'

Radiosarajevo.ba


U četvrtak 24. februara počinje proslava jubileja 90. godina od stvaranja Fudbalskog kluba Željezničar. 

Tim povodom će u hotelu Holiday Inn biti održana svečanost pod nazivom Plava noć na kojoj će prisustvovati članovi uprave, igračke legende kluba, prijatelji i gosti tima sa Grbavice.

"Željezničar zasužuje jednu ovakvu proslavu, kako bismo počeli obilježavati 90. godina postojanja kluba na najbolji mogući način. Pripremljen je bogat program, a najvažnije je da su tu sve generacije Željezničara koje su ovjekovječile 90 godina kluba. Večeras će biti prisutni svi prijatelji kluba i sponzori, kao i eminentni gosti. Planirano je i direktno uključenje naših zvijezda koje trenutno borave u inostranstvu", rekao je za Radiosarajevo.ba predsjednik Željezničara Sabahudin Žujo i dodao kako vjeruje da će 'Plava noć' biti nezaboravan događaj.

"Prije godinu i pol najavili smo uspjeh Željezničara, a to smo i potvrdili rezultatima. Ova proslava je početak onoga što želimo da uradimo tokom sezone, a to je prvenstveno osvajanje duple krune. Nadam se da ćemo do kraja ovog jubileja zadovoljiti i navijače, te da ćemo dovesti renomirane goste", rekao nam je Žujo i dodao da postoji mnogo ideja oko nastavka proslave 90 godina Željezničara.

Žujo: Dinamo i dalje prva opcija

"Nadam se da će ova Plava noć postati ljestvica za druge", rekao nam je prvi čovjek tima tima sa Grbavice.

Muharemović: Sve je na visokom nivou

O pripremama organizacije 'Plave noći' pričali sa direktorom kluba Dželaludinom Muharemovićem.

"Iskreno govoreći prezadovoljan sam, jer ono što vidim ovdje zaista je na jednom visokom nivou. U suštini nadali smo se svemu tome, radili jedan određeni period da to bude tako i ja se nadam da će na kraju svi bit izadovoljni. Po nekom interesovanju čini se da će ova sala biti premala da primi sve one koji žele i treba da budu tu, ali ovo je tek početak ove naše proslave i ja se nadam da ćemo u toku godine imati sličnih manifestacija gdje ćemo na pravi način obilježiti ovu našu godišnjicu"

Večeras predstavljanje projekta nove Grbavice

"Ja još nisam vidio taj projekat. Ljudi iz Energoplana su se danas javili bili su na putu i večeras ih očekujemo. Kažu da je sve spremno da vidimo kako to izgleda i da vidimo koji će biti naredni koraci.

"Ne znam da li bi se u ovim dresovima igrale utakmice Premijer lige, ali sigurno da će se neki od revijalnih utakmica koje želimo da odigramo sa renomiranim protivnicima iz okoline koje ugovaramo", rekao je za portal Radiosarajevo.ba
Dželo i dodao: "U svakom slučaju čini mi se da smo sa izdavanjem replike tog dresa zaista pogodili i vjerujte veliko je interesovanje za te dresove."

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak