Ludilo u Sloveniji (VIDEO)

Slovenija je uspjela nadoknaditi gol zaostatka iz Rusije i golom Dediča otišli na Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi, što je za bivše nam zemljake drugi put u istoriji.

Nakon što je Norvežanin Terje Hauge odsvirao kraj posljednjih 90 minuta utakmice u Mariboru - slavlje u Sloveniji moglo je početi.

Može se slobodno reći da je Slovenija potpuno zasluženo izborila put u Južnu Afriku, budući da su najprije skupinu završili ispred Češke, Sjeverne Irske i Poljske, da bi zatim izbacili i izabranike Guusa Hiddinka nakon dodatnih kvalifikacija.

Nakon poraza od 1:2 u Moskvi, naši susjedi su na svom terenu pogotkom Zlatka Dediča iz 44. minute izjednačili ukupan rezultat na 2:2 i prošli dalje zbog gola u gostima.