Premijer liga BiH | Ljepotica na Pecari sa šest golova i novi remi Sarajeva

3
Radisarajevo.ba

Široki Brijeg i Sarajevo odigrali su susret sa šest golova i na kraju remizirali za 3:3.

Gledali smo odličnu utakmicu u kojoj se lako moglo dogoditi da do tri boda dođu i jedni i drugi.

FK Sarajevo je na Pecaru stiglo nakon remija u sarajevskom derbiju (Željezničar 1:1, op.a.) i bez ijedne izgubljene utakmice u novoj sezoni Premijer lige BiH.

Svjetski dan turizma u Sarajevu: 'Ove godine obaramo sve rekorde posjeta i noćenja'

Krenimo redom...

Prvu priliku imali su domaći nogometaši kada je Bagarić šutirao, ali je njegov udarac odbranio golman Rockov.

U devetoj minuti meča, Bagarić i Čelik su bili u duelu nakon kojeg je ofanzivac Širokog Brijega ostao na travi. Nakon konsultacija sa VAR sudijama, sudija Petrović je pokazao na bijelu tačku.

Siguran realizator jedanaesterca bio je Mato Stanić za 1:0 za Široki Brijeg

Prvi put Sarajevo je zaprijetilo u 20. minuti. Kyeremeh glavom šutirao pored gola Tomića. U 30. minuti, zaprijetio je i Guliashvili, ali se mreža domaćina nije zatresla.

U 42. minuti penal za FK Sarajevo. Senić je faulirao Đuričkovića, a sa 11 metara siguran je bio Guliashvili za 1:1.

S tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom dijelu vidjeli smo četiri gola. Već na otvaranju 2:1 za Sarajevo. Guliashvili je oduzeo loptu, nakon toga solo prodor i pogodak za vodstvo Sarajeva. Igrala se 48. minuta.

U 70. minuti, Sarajevo je postiglo gol, ali je nakon VAR provjere on poništen. Oliveira je bio strijelac, a gol je poništen zbog faula u napadu.

U 79. minuti, "rezervista" Iličić postiže fantastičan pogodak za 2:2. U 84. minuti, Đorđević iz slobodnog udarca postiže eurogol.

Široki je izjednačio na 3:3 u 86. minuti kada je Chinedu sjajno ubacio 'rezervisti' Matiću koji pogdađa za konačan rezultat.

Sarajevo je ostalo drugo na tabeli, dok je Široki sa ovim bodom pretekao Radnik.