Liga prvaka: Džeko zatresao mrežu Viktorije, Spahić svoju

Radiosarajevo.ba
Liga prvaka: Džeko zatresao mrežu Viktorije, Spahić svoju

Manchester United je očitao lekciju Bayeru u Leverkuzenu, gdje su ih pobijedili sa visokih 5-0. United je poveo u 22. minuti preko Valencie, a da se Nijemcima ne piše dobro pokazao je naš reprezentativac Emir Spahić, koji je zatresao svoju mrežu. United je golovima Evansa u 66. Smallinga u 77. i Nanija u 88. minuti zapečatio sudbinu Bayera.

Shaktar je u Donjecku sa 4-0 pobijedio Real Sociedad. Golove su postigli Adriano u 37, Teixeira u 48. i Costa u 68. i 87. minuti.

Juventus je sa 3-1 savladao FC København. Crno-bijeli su poveli preko Vidala u 29. minuti, da bi u 56. bio hladan tuš za navijače Juvea, kada je tim iz Kopenhagena izjednačio preko Mellberga. Pet minuta kasnije Juventus se vraća u igru, te postiže pogodak preko Vidala. Isti igrač postiže treći gol dvije minute kasnije za konačnih Juventus 3 - FC København 1.

Real Madrid je sa igračem manje razbio Galatasaray sa 4-1. U 26. minuti "kraljevi" ostaju sa igračem manje, kada crveni karton dobija Ramos. U 37. minuti rezultat je 1-0, a strijelac je bio Bale. Minutu kasnije činilo se da Galatasaray može napraviti čudo, kada pogodak za izjednačenje postiže Bulut. U 51. minuti 2-1 je za Madridski tim, kada pogodak postiže Arbeloa. Za konačni potop Turaka pobrinuli su se Di Maria u 63. i Isco u 81. minuti.

Najneizvjesniju utakmicu večeras su odigrali Anderlecht i Benfica koji su odigrali rezultatom 3-2 u korist portugalskog kluba. Anderlecht je poveo preko Mangulua u 18. minuti, da bi Matić izjednačio u 34. Mangulu trese mrežu i u 52. minuti, ali ovaj put svoju, rezultat je glasio 2-1 za goste. Izjedačujući pogodak postiže Bruno u 77. minuti, a konačnih 3-2 postavlja Rodrigo u 90.

Paris Saint Germain je na domaćem terenu slavio protiv Olympiakosa sa 2-1, a golove su postigli Ibrahimović u 7. i Cavani u 90. minuti, a za Grke Manolas u 80.

Minhenski Bayern je u Moskvi bio bolji od CSKA, te je zabilježio pobjedu sa visokih 3-1. Bavarci su poveli preko Robbena u 17. minuti, a na 2-0 povisio je Gotze u 56. Da bi stvari mogle krenuti bolje za CSKA pokazao je Honda pogotkom iz penala u 61. minuti, ali je sve sumnje oko pobjednika sa bijele poništio Muller u 65. minuti.

Manchester City je u jednoj od najuzbudljivih utakmica večeras savladao Viktoriju Plzen sa 4-2. "Građani" su u vodstvo došli  u 33. minuti, kada iz penala pogaša Aguero. Da City neće imati lagan posao pokazao je Horava, koji je izjednačio u 43. minuti. City je došao u vodstvo preko Nasrija u 65, a četiri minute kasnije Viktorija dolazi do poravnanja pogotkom Tecla. 11 minuta prije kraja, City dolazi u prednost, kada gol postiže Negredo, a konačnih 4-0 postavlja naš Edin Džeko minutu prije isteka regularnog toka meča.

 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak