Liga nacija | Grci šokirali Engleze na Wembleyu, Francuska pregazila Izrael

0

Liga nacija nastavljena je s s utakmicama trećeg kola, a večer je obilježila senzacionalna pobjeda Grčke na gostovanju kod Engleske u grupi B2.

Iako su tražili odgodu utakmice zbog šokantne smrti svog reprezentativca Georgea Baldocka, koju nisu dobili, Grci su smogli snage i odigrali odličnu utakmicu na Wembleyju.

Junak je bio Vangelis Pavlidis, koji je postigao oba gola. Prvi u 49. za 0:1, a drugi u 94. minuti za 1:2.

Aurora borealis ponovo vidljiva iz naše zemlje: Čarobni prizori iznad bh. grada

Strijelac pogotka za Englesku u 87. minuti bio je Jude Bellingham.

U derbiju A2 grupe, Italija i Belgija odigrale su 2:2, nakon što su domaći imali dva gola prednosti.

Donijeli su im ga Andrea Cambiaso (1') i Mateo Retegui (24').

Lorenzo Pellegrini je u 38. minuti dobio crveni karton, što je koštalo Italijane.

Belgijanci su stigli do boda zahvaljujući golovima Maxim De Cuyper (42') i Leandra Trossarda (61').

Francuska je istovremeno u Budimpešti u drugom susretu ove grupe savladala Izrael s 1:4.

Strijelci za Tricolore bili su Eduardo Camavinga (7'), Christopher Nkunku (28'), Matteo Guendouzi (87') i Bradley Barcola (89'), dok je gol za domaće postigao Omri Gandelman (24').

U B3 grupi Norveška je s 3:0 bila bolja od Slovenije, dok je u C4 grupi Sjeverna Makedonija kao gost slavila protiv Latvije, također s 0:3.