Konferencijska liga: Velež bez pobjede protiv predstavnika Andore

0

Mostarski Velež je u prvoj utakmici prvog pretkola kvalifikacija za Konferencijsku lige na Grbavici odigrao 1:1 s Inter Escaldesom iz Andore.

Gosti su zamalo poveli već u 1. minuti. Lopta se odbila Adrianu Gallegu, koji je iz poluvoleja šutirao preko gola.

Uzvratili su "Rođeni" u 7. minuti preko Omara Pršeša, čiji je udarac s 30-ak metara završio tik pored stative.

Sarajevski kardiolog o opasnostima koje donosi vrućina i ko je pod najvećim rizikom za zdravlje

Dvije minute kasnije Inter je imao veliku šansu. Nakon kontre je zaprijetio Joan Lopez Elo, ali je lopta otišla pored gola.

Gosti su najbolju šansu imali u 17. minuti nakon greške Pršeša, ali nisu uspjeli iskoristiti situaciju jedan na jedan.

Šok za "Rođene" na Grbavici: Predstavnik Andore poveo protiv Veleža

Ipak, u 34. minuti su došli do gola preko Lopeza Eloa.

Velež je u 54. minuti mogao do poravnanja, ali je Klemen Sturm pogodio stativu.

U 65. minuti su "Rođeni" ipak došli do gola i to zaslugom Brazilca Elzija Lohana.

Tri minute kasnije gosti su preko Gallega pogodili stativu.

Mogao je Velež u 71. minuti do preokreta, ali je lopta nakon udarca glavom Nermina Haskića završila na gornjem dijelu mreže gola gostiju.

Pokušao je bh. predstavnik do pobjede, ali su se gosti uspješno odbranili.