Italija slavila na pustoj Grbavici, Zmajevi 2020. završili bez pobjede

3

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine 2020. godinu završit će bez pobjede.

Prvi put nakon 18 godina Zmajevi u 12 mjeseci nisu uspjeli osjetiti slast pobjede. Posljednji put identičan scenario doživjeli smo 2002. godine.

U posljednjoj utakmici Lige nacija, u susretu šestiog kola, Italija je na pustoj Grbavici (susret se igrao bez gledatelja, op. a.) slavila protiv Bosne i Hercegovine sa 2:0.

Zmajevi su se dobro držali u prvih 15 minuta susreta. Nije bilo ozbiljnijih prilika, ali ni Azzurri nisu prijetili.

Onda smo primili gol. Igrala se 21. minuta, kada su naši gosti rutinski realizirali akciju. Strijelac je bio Andrea Belotti, saigrač našeg Amera Gojaka iz Torina.