Gattuso srušio Mourinha: Džeko i društvo poraženi od Hajduka

0

Splitski Hajduk je u prijateljskoj utakmici odigranoj u Grazu slavio minimalnu pobjedu (1:0) protiv Fenerbahcea bh. reprezentativaca Edina Džeke (38) i Radeta Krunića (30).

Meč u Grazu bio je posebno interesantan zbog okršaja poznatih trenerskih imena, Gennara Gattusa s jedne i Josea Mourinha s druge strane.

Trenutak odluke desio se u 86. minuti, kada je Bruno Durdov postigao gol za slavlje Hajduka.

Heroji dana: Mladi volonteri na 46 stepeni podijelili na ulici 2.000 boca vode u najtoplijim danima

Džeko i Krunić počeli su meč, a Dijamant je imao zicer u 14. minuti, koji mu je odbranio golman Hajduka Ivan Lučić.

Posebno je u centru pažnje bio Džeko zbog spekulacija o dolasku na Poljud.

Pogledajte šta su navijači Hajduka skandirali Edinu Džeki

Pri čitanju imena igrača navijači Hajduka zviždali su igračima Fenera i obrnuto. Samo je Džeko dobio ovacije s obje strane.

Navijači Hajduka su u 13. minuti skandirali Džeki da se javi. Napadač Fenerbahcea se javio, a mala grupa navijača Hajduka nakon toga mu je skandirala "Džeko, ustašo!", piše Index.hr.

Dok je Krunić odigrao cijeli meč, Džeko je zamijenjen u 79. minuti.